پکیج یا دیگ بخار ترکیبی(combi-boile):

پکیج دیواری دستگاهی است که هم آب گرم و هم گرمایش (از طریق رادیاتور) رادریک واحد تامین می کند به همین دلیل به آن دیگ بخار ترکیبی نیز گفته می شود.پکیچ فضای کمی برای تعبیه نیاز دارد که حتی می توان آن را در کابینت های آشپزخانه جا کرد ،به همین دلیل مورد توجه کسانی که فضای کمی داردن قرار گرفت.

جهت نصب و تعمیر پکیج در کرج و همه شهرستان های استان البرز با ما تماس بگیرید

تماس با ما
تعمیر پکیج دیواری

تفاوت سیستم گرمایشی مخزنی و پکیج دیواری:

1- فضا

آنها بسیار ساده طراحی شده است و آب را از لوله کشی ساختمان می گیرد و با گرم کردن آن را به تمام خانه هدایت می کند و نیازی به مخزن اضافه ذخیره سازی آب ندارد به همین جهت فضای کمی جهت تعبیه بر خلاف دیگ های مخزنی معمولی اهتیاج ادارد.

2- آب گرم مصرفی

دومین و مسلماً مهمترین تفاوت بین این دو نوع دستگاه، مقدار آب گرمی است که می توانند تامین کنند. پکیج برای خانه های کوچک تا متوسط عالی است، اما اگر بیش از یک حمام دارید، پکیج آنقدر قدرتمند نخواهد بود که بتواند همزمان چندین شیر آب گرم را هندل کند و شما به یک مخزن بزرگ ذخیره آب گرم اهتیاج دارید، زیرا تضمین می کند که مقدار زیادی آب گرم همیشه در دسترس باشد.

بنابراین، پکیج برای کسانی که فضای کمتری دارند و تقاضای کم تا متوسط برای آب گرم دارند، عالی هستند.

تفاوت سیستم گرمایشی مخزنی و پکیج

پکیج چه نوع وسیله گرمایشی است است؟

یک پکیج معمولاً یک واحد دیواری است که فضای بسیار کمی را در خانه شما اشغال می کند و به لطف فناوری متراکم داخلی، وسیله گرمایشی بسیار کارآمدی هستند

این گجت بین 10 تا 15 سال دوام خواهند آورد و بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ مدت زمان گارانتی فوق العاده ای را برای پکیج های خود ارائه می دهند که نشان دهنده قابل اعتماد بودن این وسیله است

پکیج دیواری چگونه کار می کنند؟

عملکرد داخلی پکیج کاملاً پیچیده است، در داخل این واحد به ظاهر ساده یک سیستم بسیار کارآمد و قدرتمند وجود دارد. هر زمان که شیر آب را باز می کنید یا گرمایش را روشن می کنید، پکیج شروع به گرم کردن آب می کند.

از هر سوختی که پکیج استفاده می‌کند، پس از احتراق (با راه‌اندازی کنترل گرمایش یا بازکردن شیر آب گرم)، این سوخت شعله‌هایی در داخل دیگ ایجاد می‌کند که گرما تولید می‌کند. این گرما توسط قطعاتی به نام مبدل حرارتی جذب می شود .

هنگامی که پکیج آب را از منبع اصلی آب می گیرد و آن را از طریق یک سری لوله به داخل مبدل های حرارتی می فرستد. سپس این مبدل های حرارتی توسط شعله های آتش گرم می شوند و با عبور آب از این لوله های داغ، دمای آب افزایش می یابد.

از آنجا آب گرم به یک دیورتر می رود تا به لوله های شیرهای شما یا به رادیاتورهای شما فرستاده شود. هنگامی که آب از طریق رادیاتورها گردش کرد، سپس به مدار فرستاده می شود تا دوباره گرم شود و استفاده شود

جهت نصب و تعمیر پکیج در کرج و همه شهرستان های استان البرز با ما تماس بگیرید

تماس با ما
نحوه عملکرد یک پکیج

نحوه عملکرد یک پکیج دیواری: با نمودار توضیح داده شده است

عملکرد پکیج برای تامین آب گرم و همچنین گرم کردن خانه شما بسیار عالی است و می تواند هر کدام را در صورت نیاز فراهم کند. ما نحوه عملکرد این وسیله کوچک عالی را در نمودار زیر نشان داده ایم:

نحوه عملکرد پکیج

انواع پکیج دیواری؟

 وسیله های ساده ای هستند که معمولاً روی دیوار و در کمدهای دارای تهویه یا آشپزخانه نصب می شوند. اما آنچه می تواند آنها را متمایز کند این است که از چه نوع سوختی استفاده می کنند و 4 نوع اصلی وجود دارد: گازی، نفتی، LPG (گاز مایع) و برقی.

پکیج گازی چیست؟

مدل پکیج گازی با گاز طبیعی کار می کنند که از طریق شبکه سراسری گاز به خانه ها متصل است. این رایج ترین سوخت دپکیج است، زیرا اکثر خانه ها درایران به شبکه متصل هستند و این ساده ترین و سریع ترین گزینه سوخت رسانی است

اگرچه گاز طبیعی از سوخت‌های فسیلی تولید می‌شود و این سوخت‌ها برای محیط‌زیست ما مضر هستند، اما همچنان پاک‌ترین و ارزان‌ترین سوخت فسیلی است که می‌توانیم استفاده کنیم. به خصوص در مقایسه با نفت و زغال سنگ.

پکیج نفتی یا گازوئیلی چیست؟

برای خانه هایی که به شبکه گاز متصل نیستند، نفت به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه در نظر گرفته می شود. با این حال، اگر بتوانید به گاز دسترسی داشته باشید، معمولاً توصیه نمی شود، زیرا مشکلات بسیار بیشتری در مورد نفت گازوئیل وجود دارد.

پکیج LPG چیست؟

LPG مخفف عبارت Liquefied Petroleum Gas است که محصول ترکیبی استخراج گاز طبیعی و نفت است. این یک گزینه بسیار ارزان تر و کمی تمیزتر از نفت است و بسیاری از تولیدکنندگان در حال حاضر پکیج های سازگار با LPG تولید می کنند. این گزینه به شما انتخاب بیشتری می دهد و برای کسانی که نمی توانند به شبکه گاز دسترسی پیدا کنند گزینه بسیار خوبی است.

پکیج برقی چیست؟

این نوع به عنوان کم مصرف ترین نوع دیگ بخار در نظر گرفته می شوند، زیرا وقتی برق آب را گرم می کند، هیچ هدر رفتنی وجود ندارد. هر ذره انرژی از سوخت به گرما تبدیل می شود. اما نقطه ضعف استفاده از چنین لوازم خانگی مهمی با برق این است که کار با آن بسیار پرهزینه تر و برای محیط زیست بسیارمضر است

جهت نصب و تعمیر پکیج در کرج و همه شهرستان های استان البرز با ما تماس بگیرید

تماس با ما

مزایا و معایب پکیج دیواری:

مزایای پکیج ها

1 – صرفه جویی در هزینه:

از آنها می توان برای گرم کردن خانه و همچنین آب آن استفاده کرد و در هزینه های گرمایشی شما صرفه جویی کرد.

2 – اندازه کوچک

اندازه جمع و جور آن‌ها را حتی برای کوچک‌ ترین مکان ها ایده‌آل می‌کند، و از آنجایی که از شبکه اصلی به‌عنوان منبع آب استفاده می‌کنند، مجبور نخواهید بود فضایی برای مخزن آب دست‌وپاگیر ایجاد کنید.

3 – آب گرم بر حسب تقاضا

مزیت دیگر این است زیرا آنها می توانند فوراً آب مورد نیاز شما را گرم کنند. دیگر نگران وجود آب کافی در مخزن ذخیره آب گرم یا تمام شدن آن نخواهید بود.

4 – محل نصب انعطاف پذیرتر است

از آنجایی که یک پکیج نسبتا کوچک است و یک واحد است، معمولاً انعطاف پذیری بیشتری در مورد محل نصب آن در خانه وجود دارد. ولی این ویژگی در مورد پکیج های سیستمی و معمولی که نیاز به مخزن ذخیره ویا مخزن سربار دارند صدق نمی کند

از آنجایی که یک پکیج نسبتا کوچک است و یک واحد است، معمولاً انعطاف پذیری بیشتری در مورد محل نصب آن در خانه وجود دارد. ولی این ویژگی در مورد پکیج های سیستمی و معمولی که نیاز به مخزن ذخیره ویا مخزن سربار دارند صدق نمی کند

معایب پکیچ ها

چند اشکال وجود دارد که باید به آنها دقت کرد.

1 – محدودیت در خروجی آب

فشار آب زمانی کاهش می یابد که از دو یا چند خروجی به طور همزمان استفاده شود. به همین دلیل، پکیج ها معمولاً برای املاک بزرگتر یا دارای حمام های متعدد مناسب نیستند.

 2 – متکی به فشار آب اصلی است

در نهایت، یک پکیج تنها می تواند آبی را که از سیستم لوله کشی به آن تغذیه می شود گرم کند. بنابراین، اگر فشار آب اصلی شما کم باشد، پکیج شما خیلی خوب کار نخواهد کرد.

در نتیجه:
طراحی جمع و جور ، آنها را برای املاک با فضای محدود ایده آل می کند
نیازی به مخزن ذخیره آب گرم ندارید
نیازی به مخزن آب سرد ندارید.
به طور معمول، برای املاک بزرگتر با حمام های متعدد/یا تقاضای آب گرم بالا مناسب نیست
ممکن است برای مناطقی که از فشار کم آب شبکه رنج می برند مناسب نباشد

پکیج های دیواری چقدر عمر می کنند؟

 از نظر کیفیت و در نتیجه طول عمر متفاوت هستند، بنابراین ضروری است که هنگام خرید پکیج به این موضوع توجه کنید.
اگرچه انتخاب یک پکیج ارزان برای صرفه جویی در هزینه های اولیه ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما اگرپکیج از کیفیت پایین تری برخوردار باشد ممکن است در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

به طور کلی، پکیج ها بین 10 تا 15 سال عمر می کنند، اما این تا حد زیادی به کیفیت دیگ بخاری که خریداری می کنید و اینکه آیا آن را به طور منظم سرویس می کنید بستگی دارد.
معمولا می توانید کیفیت پکیج دیواری را از روی گارانتی ارائه شده بسنجید، به عنوان مثال، مارک دیگ بخاری که 10 سال گارانتی ارائه می دهد کیفیت بالاتری نسبت به دیگ با گارانتی 5 ساله دارد

نکاتی که باید قبل از خرید پکیج در نظر داشته باشید

علیرغم مزایای فراوان پکیج، چند نکته وجود دارد که باید قبل از نصب آن در نظر بگیرید.

 •  برای خانه های بزرگ مناسب نیست
  پکیج ها به اندازه کافی قدرتمند نیستند که بتوانند مقدار آبی مورد نیاز هر خانه ای با دو یا چند حمام را تامین کنند. اگر نیاز بیشتری به آب گرم دارید، به جای آن باید یک سیستم گرمایشی دیگر را در نظر بگیرید
 •  برای خانه هایی با فشارآب ضعیف ایده آل نیست
  اگر منبع آب شما فشار ضعیفی داشته باشد، ممکن است کمبی برای بهبود جریان آب به شیرهای شما مشکل داشته باشد. می‌توانید برای تقویت جریان، یک پمپ اضافی با پکیج نصب کنید، اما توجه داشته باشید که این به هزینه کلی را افزایش می دهد.
 •  همیشه با لوله کشی قدیمی سازگار نیست
  اگر می خواهید یک سیستم گرمایشی بسیار قدیمی را ارتقا دهید، شاید در یک خانه قدیمی، باید در نظر بگیرید که آیا لوله کشی موجود با پکیج جدید و قوی تر سازگار است یا خیر. به عنوان مثال، اگر یک سیستم مخزنی را با یک پکیج جایگزین می کنید، بررسی کنید که لوله های موجود قادر به تحمل فشار آب اصلی هستند یا نه.
  اگر در مورد هر یک از این مسائل مطمئن نیستید، با متخصصان تاسیسات ساختمانی سادین تماس بگیرید.
 • هنگام انتخاب پکیج مناسب برای ساختمان مورد نظرتان حتما متراژ محیط را در نظر بگیرید و از فرمول زیر جهت بدست آوردن ظرفیت مناسب استفاده نمایید:
  o جهت استفاده در محیط های اداری:
  متراژ محیط × 100 کیلو کالری
  o جهت استفاده در محیط های مسکونی:
  متراژ محیط × 150 کیلو کالر

جهت نصب و تعمیر پکیج در کرج و همه شهرستان های استان البرز با ما تماس بگیرید

تماس با ما
1 :بازدید روزانه284 :بازدید کل
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
آموزش تعمیر پکیج ✔ 4 نکته کلیدی|سادین - تاسیسات سادین
1 سال قبل

[…] شناخت دستگاه پکیج […]