برای کاهش جریان آب یا گاز مصارف خانگی یا صنعتی از دستگاه هایی به نام محدود کننده جریان آب یا گاز استفاده می شود.که می تواند بر اساس نیاز تک مرحله ای یا چند مرحله ای باشد

این قطعه در خط جریان قرار می گیرند و اساساً فضایی را که آب می تواند از آن عبور کند را کاهش می دهد. این عمل به نوبه خود باعث کاهش جریان خروجی نیزمی شود، برای مثال سرعت جریان 20لیتر در دقیقه به جریان 8 لیتر در دقیقه کاهش می یابد.

در پکیج جهت اینکه آب سرد ورودی زمان کافی جهت گرم شدن را داشته باشد از محدود کننده جریان استفاده می شود که در رنگه های مختلف و دبی های متفاوت در بازار یافت می شوند. دبی آب گرم بهداشتی پکیج ها 8 تا 16 لیتر بر دقیقه می باشد.

محدود کننده جریان یا Water flow restrictor چیست؟

 Water flow restrictor وسیله ای است برای محدود کردن جریان یک سیال ، به طور کلی گاز یا مایع استفاده می شود. محدود کننده های جریان اغلب در کارخانه ها و همچنین منازل استفاده می شوند. ایمنی معمولاً هدف اصلی استفاده از محدود کننده جریان است.

کاربرد محدود کننده جریان پکیج شوفا

این قطعه اساساً مانعی برای جریان ایجاد می‌کند و ناحیه موجود برای عبور جریان را کاهش می‌دهد. این جریان خروجی را کاهش می دهد و آب یا گاز کمتری در دقیقه توسط لوله یا شیلنگ جریان پیدا می شود. کاهش سرعت جریان، کل مصرف/مصرف آب یا گاز را که در هر دقیقه اتفاق می‌افتد، کاهش می‌دهد.

محدود کننده جریان آب ایران رادیاتور

محدود کننده جریان آب ایران رادیاتور

شکل ظاهری محدود کننده جریان آب

 می توانند بر اساس هدف و مدل متفاوت به نظر برسند. وجه مشترک همه آنها این است که آنها به گونه ای طراحی شده اند که با کاهش سطح موجود برای عبور جریان، جریان را محدود کنند. شکل عنصری که محدود می کند می تواند متفاوت به نظر برسد، چیزی که از آن ساخته شده است می تواند متفاوت باشد و محل نصب آنها می تواند متفاوت باشد. آنها به طور کلی دارای همان رزوه لوله کشی معمولی برای نصب هستند.

شکل ظاهری محدود کننده جریان آب

تفاوت محدود کننده جریانو فلومتر چیست؟

تنظیم کننده جریان وسیله ای است که میزان جریان مایع را از طریق لوله محدود را کاهش می دهد. به عنوان مثال، می تواند با کاهش فضایی که آب می تواند از آن عبور کند، سرعت جریان 40لیتردر دقیقه را به خروجی 20 لیتر در دقیقه کاهش دهد. تنظیم‌کننده‌های جریان، میزان جریان را اندازه‌گیری نمی‌کنند و نمی‌توانند عملکرد یا فرآیند اضافی را انجام دهند.

فلومتر دستگاهی است که جریان مایع را در لوله نظارت، اندازه گیری و کنترل می کند. سرعت حرکت گاز یا مایع را محاسبه می‌کند و همچنین می‌تواند عملکردهای فرآیند دیگری مانند سوئیچینگ، دسته‌بندی و ترکیب را انجام دهد تا امکان کنترل فرآیند را فراهم کند. گاهی اوقات، هم محدود کننده های جریان و هم تنظیم کننده های جریان در یک خط برای اندازه گیری و کنترل جریان استفاده می شوند.

تفاوت محدود کننده جریان آب پکیج و فلومتر چیست
8 :بازدید روزانه1,747 :بازدید کل
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
آشنایی با قطعات پکیج دیواری - سادین
1 سال قبل

[…] توضیحات […]

trackback
قطعات مدار آب گرم مصرفی - سادین
1 سال قبل

[…] توضیحات […]