کاغذ دیواری سادین

رنگ های متنوع

کیفت اصل است و رنگ زیباست

مشاوره جهت انتخاب
انواع کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری

بهترین محصولات

تماس با ما
انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری برای اولین بار در قرن شانزدهم میلادی در اندازه های ثابت و به شکل چاپ شده سیاه وسفید استفاده شد، و همچنان یکی ازروش های پر طرف دار برای رنگ ، بافت و شخصیت دهی به خانه و محل کار است. الگوهای جدید و رنگ‌های متنوع در کاغذ دیواری ها هر اتاقی را زیبا تر نشان می‌دهند.

انواع کاغذ دیواری

هنگام خرید ، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. نوع کاربرد و جنس که دو فاکتور مهم هستند را باید در نظر داشته باشید.

نوع نصب

سه نوع اصلی برای انتخاب وجود دارد – بدون چسب(این نوع معمولا رایج است)، چسب دار و خود چسب.

بدون چسب

این نوع بدون چسب است، بنابراین باید از خمیر برای نصب کاغذ دیواری خود استفاده کنید. اگرچه فرآیند چسباندن می‌تواند کثیف و کمی مشکل باشد، اما عمربالایی دارد.

کاغذ دیواری بدون چسب
کاغذ دیواری بدون چسب 2

چسب دار

این کاغذ دیواری پشت آن چسب تعبیه شده است.فقط آب اضافه کنید و برای استفاده آماده است. نیازی به خمیر و کثیف کاری نیست. اگرچه نصب کاغذ دیواری چسب دار آسان است ولی دوام زیادی ندارد.

کاغذ دیواری چسب دار
کاغذ دیواری چسب دار 2

کاغذ دیواری پوستر

که به آن پوستر دیواری نیز می گویند، پوستر دیواری مانند یک برچسب عمل می کند. فقط قسمت پشتی را جدا کرده و روی دیوار نصب کنید نصب پوستر دیواری راحت است.اگر مرتباً دکوراسیون منزل عوض می کنید، برداشتن و تعویض آن آسان است.

پوستر دیواری
پوستر دیواری 2

مواد

وینیل

این رایج ترین نوع است زیرا به راحتی نصب و جدا می شود، بهترین گزینه برای مناطق مرطوب است و اغلب از قبل چسبانده می شود.

وینیل

کاغذی

 رنگ ها روی کاغذ به زیبایی خودنمایی می کنند، اما مراقب خراشیدگی و پاره شدن آن باشید زیرا این ماده ظریف ترین است.

کاغذ دواری کاغذی

پارچه

نوع پارچه ای که با کیفیت ترین Wallpaper در هستند، نصب کردن آنها دشوار است. معمولاً از قبل چسب دار نمی شوند. در هنگام استفاده بیشتر مراقب صاف کردن حباب های هوا باشید تا پارچه چروک نشود

کاغذ دیواری وینیل پشت پارچه

بافت های ارگانیک

ساخته شده از الیاف طبیعی از جمله پارچه چمن، کنف، جوت، نی یا پیکان، این نوع نیازی به تطبیق ندارند. به دلیل ماهیت ظریف این نوع کاغذ دیواری نصب آن توسط یک آدم غیر حرفه ای توصیه نمی شود.

کاغذ دیواری بافت های ارگانیک

کاربرد کاغذ دیواری

قابل شستشو

اگر بچه دارید یا Wallpaper را برای مکانهای پررفت و آمد می خواهید این نوع مناسب است.کاغذ دیواری قابل شستشو را می توان برای از بین بردن کثیفی ها پاک کرد

مقاوم در برابر رطوبت

بهترین گزینه برای حمام و آشپزخانه، نوع مقاوم در برابر رطوبت در برابر آسیب آب مقاوم است.

قابل رنگ‌آمیزی

قابل رنگ‌آمیزی ضخیم است و طرح برجسته‌ای دارد تا بافت بیشتری به آن ببخشد. این نوع می تواند آسیب های دیوار را پوشش دهد و به راحتی می توان آن را با رنگی که به بهترین وجه مناسب استایل شما است رنگ آمیزی کرد.

انواع کاغذ دیواری

خرید

تعیین کنید که چقدر نیاز دارید. ارتفاع و طول هر دیوار را برای تعیین متراژ مربع اندازه گیری کنید. به متراژ مربع روی هر رول کاغذی که انتخاب کرده اید توجه کنید و از این اعداد برای تعیین تعداد رول هایی که باید بخرید استفاده کنید.

اغلب،  با “رول های تکی” قیمت گذاری می شود. رول های  موجود در بازار می توانند به صورت تک رول یا دو رول فروخته می‌شود، بنابراین هنگام چک کردن، حتماً توجه داشته باشید که هر رول چقدر متر مربع می‌تواند پوشش دهد – گاهی اوقات یک رول از یک کاغذ دیواری می‌تواند تنها نیمی از مساحت استاندارد را پوشش دهد

رولها به صورت دسته ای عرضه می شود. هیچ تضمینی وجود ندارد که از دو دسته مختلف دقیقاً یک رنگ باشند. شما همیشه باید از همان دسته برای تعمیرات اضافی خریداری کنید.

وقتی شک دارید، همیشه مقداری اضافی بخرید تا اشتباهات را در نظر بگیرید.

نکته!
آیا می خواهید نحوه نصب کاغذ دیواری را یاد بگیرید؟ راهنمای نحوه نصب کاغذ دیواری ما رامطالعه کنید کنید

خمیر کاغذ دیواری

خمیر چسبی است که امکان محکم کردن کاغذ را روی یک سطح به طور مطمئن فراهم می کند. در طول سال ها، انواع مختلفی از خمیر برای استفاده در نصب کردن کاغذ دیواری ساخته شده است.

خمیر گندم یکی از قدیمی ترین شکل های خمیر است. خمیر گندم که قبل از توسعه دیوارپوش های وینیل در اواسط قرن بیستم به عنوان قابل اعتمادترین چسب در نظر گرفته می شد و همچنان مورد توجه بسیاری از علاقمندان به محیط زیست است. به طور کلی، این شکل از خمیر زمان کافی برای صاف کردن چین ها واز بین بردن حباب های روی کاغذ قبل از اینکه خمیر خشک شود، را به شما می دهد.

چسب کاغذ دیواری

می توانید چسب را به صورت پودر برای مخلوط کردن یا به عنوان یک ترکیب آماده در هر مغازه فروش کاغذ دیواری خریداری کنید. انواع پودر در بسته بندی های مختلف عرضه می شوند و باید در جای خشک نگهداری شوند. پودر چسب باید طبق دستورالعمل های روی آن با آب مخلوط شود و برای به دست آوردن قوام ژله مانند، زمان خاصی برای خیساندن نیاز دارد

تمام اطلاعات لازم در مورد نسبت آب به پودر و زمان خیساندن روی بسته بندی موجود است. تولید کنندگان معتبر چسب مایع را نیز ارائه می دهند . این معمولاً یک مایع غلیظ است که با آب نیز مخلوط می‌شود، اما قوام اولیه آن از ایجاد توده جلوگیری می‌کند و به طور کلی فرآیند نصب را آسان‌تر می‌کند.

کاغذ دیواری است که با عکس ها ایجاد می شود که حس عمق را ایجاد می کند. سه بعدی بودن آن از ویژگی های کاغذ نیست بلکه از تصویر یا عکس دارای عمق آن است.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی از  محبوب ترین انواع  در میان عموم هستند. ویژگی اصلی مورد نیاز این است که عکس های انتخاب شده جلوه های سه بعدی ایجاد کنند. با این حال، به تنهایی کافی نیست. به منظور گرفتن جلوه سه بعدی واقع گرایانه؛ اندازه های متناسب، رنگ ها، فاکتورهای سایه روشن و زاویه نیز مهم هستند.

قبل از شروع نصب ، مهم است که تصمیم بگیرید چه نوع کاغذ دیواری برای فضای شما مناسب است.
که ما در بالا انواع کاغذ دیواری را با هم مطالعه کردیم و درمورد نحوه نصب کاغذ دیواری لطفا آموزش نصب کاغذ دیواری را مطالعه کنید

کاغذ دیواری به انگلیسی

Wallpaper
Wallpaper is a material used in interior decoration to decorate the interior walls of domestic and public buildings

  • نصب کاغذ دیواری در آبیک

نصب کاغذ دیواری در آبیک قزوین

آگوست 30, 2023|بدون دیدگاه

مقدمه کاغذ دیواری یکی از روش های محبوب در طراحی داخلی است که می تواند به فضای داخلی مسکونی یا تجاری شکوه و عظمت بیافزاید. در شهر آبیک با تنوع طبیعت و فرهنگ،نصب [...]

  • کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی – سادین

سپتامبر 26, 2022|بدون دیدگاه

کاغذ دیواری سه بعدی چیست؟ کاغذ دیواری سه بعدی چیزی است که تصویر ذهنی عمیقی به انسان می دهند و افزودن سه بعدی به کاغذ دیواری جلوه ای سه بعدی به دیوار شما [...]

کاغذ دیواری

9 :بازدید روزانه459 :بازدید کل