نحوه نصب کاغذ دیواری

با تنوع باورنکردنی از رنگ‌ها و الگوهای مد روزدر کاغذ دیواری قطعا این دیوارپوش های خارق العاده می توانند نیاز شما در زمینه زیبایی را پاسخ دهند.

به جای زمان زیادی را صرف رنگ آمیزی دیوراهای اقاق خود کنید ، آنها را با کاغذ دیواری شیک تزئین کنید.

زمانی که نحوه نصب کردن کاغذ دیواری را بدانید، کاغذ دیواری تقریباً به اندازه نقاشی کردن زمان می‌برد. از این راهنما به عنوان منبع نهایی نصب کاغذدیواری استفاده کنید.

در زیر به برخی از اصطلاحات کاغذدیواری، ابزارهای کاغذ دیواری و نحوه نصب کاغذ دیواری از ابتدا تا انتها می پردازیم.

قبل از شروع نصب کاغذ دیواری، مهم است که تصمیم بگیرید چه نوع کاغذ دیواری برای فضای شما مناسب است. اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد انواع کاغذ دیواری و برنامه های کاربردی هستید، راهنمای هر آنچه را که باید در مورد انواع کاغذ دیواری بدانید را بررسی کنید .

در زیر به برخی از اصطلاحات کاغذدیواری، ابزارهای نصب و نحوه نصب کاغذ دیواری از ابتدا تا انتها می پردازیم.

در این راهنما می خوانید:

قبل از شروع نصب کاغذ دیواری، مهم است که تصمیم بگیرید چه نوع کاغذ دیواری برای فضای شما مناسب است. اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد انواع کاغذ دیواری و برنامه های کاربردی هستید، راهنمای هر آنچه را که باید در مورد انواع کاغذ دیواری بدانید را بررسی کنید

 • انتخاب کاغذ دیواری:
 • اندازه‌گیری دقیق اتاق:
 • آماده‌سازی سطح دیوار:
 • آماده کردن تجهیزات و مواد لازم:
 • برش و آماده‌سازی کاغذ:
 • اعمال چسب دیواری:
 • صاف‌کردن و برطرف کردن حباب‌ها:
 • برش اضافی کار و تمیزکاری:
 • نصب لبه‌ها و تزئینات:

اصطلاحاتی که قبل از نصب کاغذ دیواری باید بدانید

قبل از اینکه یاد بگیرید چگونه کاغذ دیواری نصب کنید، در اینجا چند اصطلاح وجود دارد که باید بدانید.

خط شاقول:

خطی عمود از سقف تا کف که توسط شاقول کشیده می شود.

رزرو کاغذ:

در این فرآیند ابتدا،در کاغذ دیواری بدون چسب خمیر را پشت کاغذ می مالیم و درکاغذ دیواری از قبل چسب زده شده پشت کاغذ را با آب خیس می کنیم سپس جهت خشک نشدن چسب به علت درمعرض هوا بودن طولانی به آرامی از سمت خمیر کاغذ را تا می زنیم و مواظبیم که در کاغذ چین و چروک به وجود نیاید..

چسب نباید خشک شود و شما باید طبق دستورالعمل سازنده کاغذ دیواری آن را خیس کنید وتا بزنید.

نحوه نصب کاغذ دیواری

چسباندن:

رولهای کاغذ دیواری را نزدیک به هم بدون اینکه همپوشانی(روی هم افتادن) صورت بگیرد با کمترین درز ممکن بچسبانید.وقتی شما عمل تاکردن کاغذ دیواری آغشته به چسب را بدون چروک و به درستی انجام دهید همپوشانی رخ نمی دهد.

چگونه دیوارهای خود را برای نصب کاغذ دیواری آماده کنیم

مهم است که قبل از شروع نصب کاغذ دیواری، دیوارهای شما در شرایط خوبی قرار داشته باشند تا کارشما عالی به نظر برسد و برای مدت طولانی دوام بیاورد.

آنچه شما نیاز دارید

 • کاردک
 • کاتر
 • سمباده
 • صابون چند سطحی
 • سطل آب
 • اسفنج یا پارچه

مرحله 1: تمام دکورها،تابلوها و مبلمان را بردارید

شما باید از شر هر چیزی که ممکن است مانع از نصب یک کاغذ دیواری تمیز و آسان شود خلاص شوید. اگر کاغذ دیواری شما نیاز به آب دارد، مطمئن شوید که برق اتاق را قطع کرده و تمام کلید ها، پریزها و وسایل برقی روی دیوار که ثابت نیستند را بردارید تا از برق گرفتگی جلوگیری کنید.

مرحله 2: هر گونه آسیب را تعمیر کنید.

اگر دیوارهای شما دچار فرورفتگی، ترک خوردگی، خراشیدگی یا آسیب دیگری شده است، باید آنها را با کارد ک صاف کنید. سوراخ ها یا نواحی ناهموار که ممکن است بر ظاهر نهایی کار تأثیر بگذارند را نیز پر کنید و منتظر بمانید تا کاملاً خشک شود.

مرحله 3: دیوارها را با سمباده صاف کنید.

برای اینکه کاغذدیواری تمیز و با روکش صاف اعمال شود، باید هر برآمدگی را به آرامی سمباده بزنید. اگر از کاردک استفاده کرده اید، مطمئن شوید که مازاد آن را سمباده صاف کنید.

مرحله 4: دیوارها را بشویید و بگذارید خشک شوند.

با استفاده از آب، صابون چند منظوره، و یک اسفنج یا پارچه، دیوارهای خود را تمیز کنید تا از شر هرگونه کثیفی یا روغنی که ممکن است جمع شده باشد پاک کنید سپس بگذارید کاملا خشک شوند.

نکته!
اگر اخیراً دیوارها را رنگ آمیزی کرده اید، حتماً حداقل سه هفته صبر کنید تا رنگ زمان کافی برای خشک شدن کامل داشته باشد.

نحوه نصب کردن کاغذ دیواری

آنچه شما نیاز دارید

برای کاغذ دیواری بدون چسب:

 • چسب کاغذ دیواری
 • فرچه غلتکی رنگ برای کاغذ دیواری:
 • متر
 • شاقول (اختیاری)
 • مداد
 • کاغذ دیواری
 • میز بلند (برای برش و چسباندن راحت تر)
 • قیچی
 • نردبان
 • لیسه
 • ابزار برش

مرحله 1: دیوارهای خود را اندازه بگیرید و یک خط شاقول مرکزی بکشید.
با استفاده از تراز و متر، عرض و ارتفاع هر دیوار را اندازه گیری و یادداشت کنید. نقطه وسط دیوار را پیدا کنید و یک خط شاقول از سقف تا کف بکشید. شما همچنین می توانید یک ابزار شاقول را از میخی که در مرکز دیوار کوبیده شده است آویزان کنید تا خط شاقول خود را بکشید، اما قبل از شروع باید هر سوراخ ایجاد شده توسط میخ را تعمیر کنید. اگر دیوار شما دارای ویژگی هایی مانند پنجره ها، درها یا حتی مانتل است، ایده خوبی است که خط شاقول خود را در مرکز وسیع ترین فضای باز روی دیوار بکشید.

نحوه نصب کردن کاغذ دیواری

مرحله 2: محاسبه کنید که برای کاغذ دیواری خود به چند نوار کاغذ دیواری نیاز دارید.

عرض کل دیوار خود را بر عرض رول کاغذ دیواری خود تقسیم کنید. ممکن است در نهایت با کسری مواجه شوید، اما در حال حاضر، فقط نگران تعداد کل برگه‌هایی باشید که نیاز دارید.

مرحله 3: اولین نوار کاغذ دیواری خود را اندازه بگیرید.

رول کاغذ دیواری خود را به سمت پایین روی میز خود قرار دهید. اگر کاغذ دیواری شما طرح دار است، تصمیم بگیرید که می خواهید الگو از کجا شروع شود (از سقف شما) و با استفاده از یک خط مستقیم آن را در پشت علامت بزنید. اطمینان حاصل کنید که کمی بیش از حد از ابتدای الگوی کاغذ دیواری خود باقی بگذارید (ما 10 سانتیمتر را توصیه می کنیم)، طول کاغذ دیواری را اندازه بگیرید که ارتفاع دیوار شما به اضافه 10 سانتیمتر باشد. با استفاده از یک خط مستقیم علامت گذاری کنید و در امتداد آن علامت برش دهید. توجه داشته باشید که انتهای کاغذ بالا و پایین در پشت است تا بتوانید بعداً آن را پیگیری کنید.

مرحله 3: اولین نوار کاغذ دیواری خود را اندازه بگیرید.

رول کاغذ دیواری خود را به سمت پایین روی میز خود قرار دهید. اگر کاغذ دیواری شما طرح دار است، تصمیم بگیرید که می خواهید الگو از کجا شروع شود (از سقف شما) و با استفاده از یک خط مستقیم آن را در پشت علامت بزنید. اطمینان حاصل کنید که کمی بیش از حد از ابتدای الگوی کاغذ دیواری خود باقی بگذارید (ما 10 سانتیمتر را توصیه می کنیم)، طول کاغذ دیواری را اندازه بگیرید که ارتفاع دیوار شما به اضافه 10 سانتیمتر باشد. با استفاده از یک خط مستقیم علامت گذاری کنید و در امتداد آن علامت برش دهید. توجه داشته باشید که انتهای کاغذ بالا و پایین در پشت است تا بتوانید بعداً آن را پیگیری کنید.

مرحله 4: تمام نوارهای کاغذ دیواری خود را برش دهید.

با استفاده از اولین نوار خود به عنوان راهنما، تمام نوارهای کاغذ دیواری خود را به همان طول اندازه بگیرید و ببرید. اگر کاغذ دیواری شما دارای الگوی تکرار شونده است، اولین نوار خود را در کنار رول قرار دهید و قبل از اندازه گیری و برش، الگو را به خط بکشید. مطمئن شوید که کاغذ اضافی در بالا و پایین هر نوار وجود دارد.

اندازه گیری کاغذ دیواری

نکته!
یک راه آسان برای انجام این کار این است که نوار خود را به دیوار نگه دارید (قبل از چسباندن) و ببینید که کجا طرح را می خواهید.

برش کاغذ دیواری

مرحله 5: کاغذ دیواری خود را آماده کنید.

اگر کاغذ دیواری شما از قبل چسبانده شده است، آن را طبق دستورالعمل سازنده خیس کنید. همانطور که در طول نوار حرکت می کنید، کاغذ را تابزنید . بگذارید برای مدت زمانی که در دستورالعمل مشخص شده است بماند تا چسب بچسبد.
اگر کاغذ دیواری شما بدون چسب است، باید یک لایه خمیر یکنواخت را با استفاده از یک غلتک با کیفیت بالارا روی آن بمالید و کاغذ دیواری را تابزنید.
اگر کاغذ خودچسب تهیه کرده اید، قبل از شروع نیازی به آماده کردن کاغذ نخواهید داشت.

آماده کردن کاغذ دیواری

مرحله 6: اولین نوار کاغذ دیواری خود را نصب کنید.

اساسا شروع نصب کاغذ دیواری خود را از نقاطی که کمترمورد توجه هستند در اتاق مثل پشت در شروع کنید.

یک طرف اولین رول کاغذ دیواری خود را با خط شاقول مماس کنید .همیشه طول کاغذ تان هم دربالا و هم در پایین مقداری اضافه داشته باشد، کاغذ خود را به آرامی با استفاده از لیسه به کنجی که دیوار و سقف شما به هم می رسند فشار دهید. اگر کاغذ دیواری شما طرح دار است، علامتی را که قبلاً در ابتدای الگو ایجاد کرده اید،را در کنج قراردهید. اطمینان حاصل کنید که کاغذ دیواری شما با خط شاقول موازی است، به آرامی به سمت پایین حرکت کنید، به آرامی کاغذ را از داخل به بیرون با استفاده از لیسه صاف کنید. صاف کردن از مرکز کاغذ تا لبه ها باعث می شود که حباب ها و چین و چروک ها از بین بروند. اگر متوجه حباب شدید، کاغذ را به آرامی از روی دیوار بلند کنید و دوباره آن را صاف کنید تا از بین برود.

کاغذ دیواری خود را نصب کنید

مرحله 7: مقدار اضافی را کوتاه کنید.

هنگامی که به پایین رسیدید، با استفاده از لیسه، کاغذ خود را درپایین ترین حد مورد نظر ودربالا با سقف فیکس کنید ، می‌توانید هر مقدار اضافی را با استفاده از کاتر خود برش دهید یا آن را به آرامی به سمت عقب بکشید و با استفاده از قیچی جدا کنید.

برش اضافه کاغذ دیواری

مرحله 8: چسب اضافی را پاک کنید.

یک بار دیگر کل ورق را با لیسه خود بمالید تا مطمئن شوید که تمام لبه ها صاف شده اند، سپس با یک اسفنج مرطوب روی آن بروید تا چسب اضافی را پاک کنید.

پاک کردن کاغذ دیواری

مرحله 9: این روند را برای تمام نوارهای کاغذ دیواری خود تکرار کنید.

آنها را محکم روی نوار مجاور قرار دهید (در صورت وجود، بر اساس الگو)، روند بالا را برای هر نوار کاغذ متوالی تکرار کنید. درزهای شما باید لبه دار باشند، نه همپوشانی.

نحوه نصب کاغذ دیواری در گوشه دیوار

مرحله 1: عرض فضای را در چندین مکان اندازه گیری کنید.

فاصله لبه آخرین رول کاغذ تا گوشه را در چندین مکان اندازه گیری کنید – گاهی اوقات گوشه اتاق ها کاملا عمودی نیستند، بنابراین اندازه گیری های متعدد تضمین می کند که کاغذ کافی برای گرد کردن گوشه در همه مکان ها را دارید،4 سانتیمتر بیشتر درنظر بگیرید.

مرحله 2: یک رول از کاغذ دیواری را به عرض و ارتفاع مناسب ببرید.

قبل از برش، مطمئن شوید که الگو را در نظر گرفته اید، نوار کاغذ دیواری را به اندازه عرضی که اندازه گرفتید ببرید. با توجه به ارتفاع کار، آن را از طول برش دهید. اگر کاغذ شما طرح دار است، قبل از هر گونه برش، مطمئن شوید که الگو را در نظر گرفته اید.

مرحله 3: در حالی که به گوشه فشار وارد می کنید آویزان شوید.

مطابق دستورالعمل های بالا خمیر را رو کاغذ بمالید اگر قرار است دیوار مجاور را هم کاغذ کنید 4 سانتیمتر بیشتر در نظر بگیرید در غیر این صورت اضافی را کوتاه کنید. در بالا و پایین به طور معمول 10 سانتی متر بیشتر در نظر بگیرید، در هنگام برش درکنج گوشه مراقب باشید – کاتر بهتر از قیچی است برای این کار است.

مرحله 4: روی دیوار بعدی، قسمت اضافی را روی هم قرار دهید ودر کنج گوشه صاف کنید.

وقتی شروع به نصب کاغذ دیواری از گوشه دیوار بعدی می کنید، همپوشانی توصیه می شود. مثل همیشه، قبل از برش، مطمئن شوید که الگوی همپوشانی شما با رول قبلی مطابقت دارد.

نکته!
این مراحل هنگام نصب کاغذ دیواری در گوشه های خارجی و گوشه های داخلی اعمال می شود.

نصب کاغذ دیواری در گوشه

نحوه نصب کردن کاغذ دیواری در اطراف موانع

هر زمان که به مانعی رسیدید، قاعده کلی این است که کاغذ دیواری را به طور معمولی کاغذ دیواری کنید و در حین حرکت اطراف موانع را برش دهید.

نصب کاغذ دیواری دور پنجره ها یا چارچوب درها:

به طور معمول از سقف به سمت پایین حرکت کنید، کاغذ دیواری را در مقابل لبه های پنجره یا چارچوب در به هم فیکس کنید و بعد از اینکه کاغذ را صاف کردید، در امتداد چین ها برش دهید

نحوه نصب کردن کاغذ دیواری در اطراف موانع

نصب کاغذ دیواری دور کلید و پریزها و سوراخ های دیوار:

کاغذ دیواری روی محل کلید و پریزهای دیوار یا سوراخ ها. به طور معمول هنگامی که کاغذ دیواری خود را نصب کردید، گوشه سوراخ ها یا کلید و پریز ها را لمس کنید و از مداد خود برای ایجاد خطوط از هر گوشه به گوشه مقابل استفاده کنید. شما باید با یک X محل سوراخ را مشخص کنید، اکنون، با استفاده از قیچی خود، در امتداد آن خطوط برش دهید تا چهار لبه مثلثی ایجاد کنید. به آرامی لبه های کاغذ خود را روی لبه های سوراخ چین دهید و سپس لبه های روی آن چین ها برش دهید.

1 :بازدید روزانه291 :بازدید کل
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
کاغذ دیواری سه بعدی - سادین - سادین
1 سال قبل

[…] نصب آسان کاغذ دیواری سه بعدی […]

trackback
نصب کاغذ دیواری در آبیک قزوین- سادین - تعمیرات - تاسیسات - خدمات
2 ماه قبل

[…] شکوه و عظمت بیافزاید. در شهر آبیک با تنوع طبیعت و فرهنگ،نصب کاغذ دیواری می تواند شگفتی را به دکوراسیون داخلی بیافزاید. در این […]