Btu مخفف شده British thermal unit است که برای اندازه گیری میزان انرژی یک کولرگازی برای خنک کردن یا حذف گرما و رطوبت از محیط است و معمولا برای نمایش مقدار گرمای حذف شده یا همان مقدار خنک کنندگی در یک ساعت توسط کولرگازی بکار میرود.

توضیحات بیشتر در مورد Btu کولرگازی :

یک Btu معادل مقدار گرمای مورد نیاز برای افزایش یک پوند آب که معادل 453 گرم به اندازه یک درجه فارنهایت است.

همچنین هرواحد از آن بطور تقریبی برابر با یک کیلو ژول است که تقریبا برابر با 1000 ژول است.

کولرگازی ها با این واحد های اندازه گیری طراحی و تولید میشوند که هرچه رتبه Btu بالاتر باشد ظرفیت خنک کننده گی آن نیز بیشتر است .

ممکن است کمی بزرگنمایی بنظر برسد اما این اعداد و ارقام ها و معیار ها را میتوان خیلی مهم شمارد زیرا شما میتوانید تهیه مطبوع مناسب خود را بسته به نیازتان تهیه کنید به همین دلیل پیشنهاد میشود در هنگام خرید به این معیار های حتی بنظر کم اهمیت هم توجه داشته باشید تا به یک گزینش خوب دست پیدا کنید.

همچنین رتبه و درجه Btu یک کولرگازی را میتوان یکی از عامل های مهم در نحوه عملکرد آن نیز دانست که اگر با نحوه عملکرد اصلی کولرگازی ها آشنا نیستید میتوانید مقاله مارا در این مورد بررسی کند(نحوه عملکرد کولرگازی ).

پیشنهاد میشود که مقاله بالا که درباره نحوه عملکرد کولرگازی ها بود را مطالعه کنید زیرا مطالبی که گفته میشود و حتی آنهایی که گفته شده است را برای شما ساده تر و قابل درک تر میکند.

Btu در کولرگازی به ما میگوید که چه مقدار انرژی در یک کولرگازی برای خنک کردن و عملکرد مصرف میکند.

Btu کولرگازی

چرا از Btu در کولرگازی ها استفاده میشود؟

در اصل Btu فقط در تهیه مطبوع مورد استفاده قرار نمیگیرد و میتوان گفت از این واحد استفاده های خیلی گسترده تری در سطح جهان میشود .

در سراسر دنیا برای اندازه گیری میزان گرمای موردنیاز برای افزایش یا کاهش یک پوند آب به اندازه یک درجه فارنهایت از این واحد اندازه گیری استفاده میشود.

چند Btu برای چه متراژ خانه هایی مناسب است؟

خانه های 50 تا 60 متر مربع به کولرگازی هایی با 5000 و خانه های 60 تا 80 متر مربع به کولرگازی هایی با 6000 Btu نیاز دارند.

خانه های 80 تا 90 متر مربع به کولرگازی هایی با 7000 و خانه های 90 تا 110 متر مربع به کولرگازی هایی با 8000 Btu نیاز دارند.

خانه های110 تا 120 متر مربع به کولرگازی هایی با 9000 و خانه های 120 تا 140 متر مربع به کولرگازی هایی با 10000 Btu نیاز دارند.

خانه های 140 تا 150 مترمربع به کولرگازی هایی با 12000 Btu نیاز دازند .

خانه های 150 تا 200 مترمربع به کولرگازی هایی با 14000 Btu نیاز دارند.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد ابتدا از خرید خود با توجه به شرایط و نیازتان اطمینان حاصل فرمایید و بعد به خرید کولرگازی با ظرفیت ها و شکل و اندازه و یا انواع مختلف آنها (کولرگازی ایستاده ، کولرگازی پرتابل ، کولرگازی دیواری ، کولرگازی پنجره ای ) یا برندهای مختلف آنها (کولرگازی جنرال ، کولرگازی گری ، کولرگازی آکس ، کولر گازی ایران رادیاتور ) اقدام کنید.

نتیجه گیری در مورد میزان اهمیت Btu در کولرگازی :

همانطور که در بخش های مختلف این مقاله اشاره شد اگر به دنبال خرید یک کولرگازی هستید که متناسب با نیازتان باشد باید به این اعداد و ارقام و معیار ها نیز توجه کنید.

Btu در تهیه مطبوع بیانگر حداکثر انرژی قابل استفاده و مصرف شونده برای خنک کردن محیط است که این موضوع در نحوه کارکرد کولرگازی نیز موثر خواهد بود.

منبع :

1 :بازدید روزانه144 :بازدید کل
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها