• کولرگازی گری

کولرگازی گری

توسط |فوریه 24, 2023|1 دیدگاه

انواع کولرگازی گری کولرگازی دیواری بلند بورا کولرگازی دیواری [...]

  • مصرف انرژی کولر گازی

کولر گازی کلاس A+++

توسط |فوریه 10, 2023|3 دیدگاه

استفاده بهینه از انرژی چیزی است که در چند دهه اخیر به طور فزاینده ای در اخلاق افراد [...]

اولین کولر گازی مدرن در سال 1902 توسط یک مهندس جوان برق به نام Willis Haviland Carrier ساخته شد. این وسیله برای حل مشکل رطوبت در شرکت چاپ سنگی و انتشارات Sackett-Wilhelms در بروکلین، N.Y طراحی شده بود.

کاغذ موجود در کارخانه گاهی اوقات رطوبت هوای گرم تابستان را جذب می کرد و چا‍پ جوهررا روی آن  را دشوار می کرد. دمنده ، هوای داخل ساختمان را با دمیدن آن به لوله های سرد هدایت می کند.

هوا هنگام عبور از لوله های سرد خنک می شد و از آنجایی که هوای خنک نمی تواند به اندازه هوای گرم رطوبت را حمل کند، این فرآیند باعث کاهش رطوبت در کارخانه و تثبیت رطوبت کاغذ شد.

کاهش رطوبت همچنین مزیت جانبی کاهش دمای هوا را داشت – و فناوری جدیدی متولد شد.

داشتن دمای مناسب خانه در هر زمانی از سال کار ساده ای نیست، اما چیزی است که همه ما برای رسیدن به آن تلاش می کنیم. به خصوص در طول تابستان، خانه شما به راحتی می تواند به طور غیر قابل تحملی گرم شود

و گاهی اوقات، باز کردن پنجره ها و درها به سادگی دمای مطلوب را ایجاد نمی کند که ما قصد داریم در این مقاله به یکی از امکاناتی که میتوانید از آن برای داشتن یک دمای مناسب در تابستان استفاده کنید را معرفی کنیم.

نحوه کارکرد کولر گازی :

نحوه کارکرد کولر گازی

سیستم های کولر گازی گرما را در داخل خود جذب میکنند و سپس از محیط اتاق خارج می نمایند.

بصورت مو شکافانه تر به این شکل خواهد بود :
.ابتدا هوای گرم اتاق به داخل کولر گازی کشیده می شود.
این هوا روی لوله های اواپراتور سرد داخل کولر گازی جریان دارد، که هوا را خنک می کند و یک رطوبت گیر رطوبت اضافی را به خود جذب میکند.

در همین حال، مایع خنک‌کننده که از طریق لوله‌های خنک کننده جریان می‌یابد و گرمای هوای عبوری را جذب کرده و پس از بخار شدن از مایع خنک به گاز گرم تبدیل می‌شود.

این هوای گرم به بیرون از منزل پمپاژ می شود در حالی که مایع خنک کننده از طریق یک واحد کمپرسور و یک کندانسور جریان می یابد که آن را دوباره به مایع خنک تبدیل می کند.

سپس هوای سرد مجدداً در اتاق به گردش در می آید و در آنجا با هوای موجود مخلوط می شود و دما و رطوبت را کاهش می دهد.

انواع مختلفی از کولر گازی

انواع مختلفی از کولر گازی وجود دارد که انتخاب شما کاملاً به نیازهای فردی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، این منطقه چقدر بزرگ است، چقدر گرما در آن منطقه خاص تولید می شود و به کدام نوع کنترل نیاز دارید. داشتن نوع مناسب برای نیازهای شما برای کنترل مصرف انرژی و حفظ فضای شما در دمای قابل تحمل ضروری است. چند نوع از

انواع کولر گازی :

کولر گازی مدرن ترین دستگاه سرمایشی در عصر کنون است و همینطور انواع بسیار متفاوتی دارد که ما آنها را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد .

در ادامه با شرکت تاسیسات ، تعمیرات و خدمات سادین همراه باشید……

کولر گازی اسپلیت :

سیستم های کولر گازی به دلیل وجود یک واحد بیرونی (کندانسور) و یک واحد داخلی (اواپراتور) “اسپلیت” نامیده می شود.

 کولر گازی دیواری :

دستگاه های کولر گازی دیواری دستگاه های خنک کننده مستقلی هستند که به طور دائم در دیوار بیرونی ساختمان نصب می شوند و پس از نصب، هرگز نیازی به برداشتن آنها نیست، مگر برای سرویس یا تعویض.

کولر گازی مرکزی:

در یک کولر گازی مرکزی ، کولر در فضای باز حاوی مبدل حرارتی، فن و کمپرسور برای تولید هوای خنک در فضای باز شده است و یک بخش داخلی حاوی مبدل حرارتی داخلی و دمنده است که وظیفه انتقال باد خنک به فضای خانه را دارد.

کولر گازی پنجره ای:

کولر گازی پنجره ای ساده ترین شکل سیستم کولر گازی است و بر روی پنجره ها یا دیوارها نصب می شود.
این کولر گازی دارای یک بخش است که در یک محفظه مونتاژ می شود که در آن همه اجزاء قرار دارند.

کولر گازی هوشمند:

کولر گازی هوشمند جدیدترین پیشرفت تکنولوژی در زمینه وسایل سرمایشی است و می توان آن را به عنوان یک کولر گازی ای تعریف کرد که می تواند از طریق موبایل هوشمند شما متصل و استفاده شود.

این کولرها بر روی پنجره ها یا دیوارها نصب می شوند وآنها به شما کمک می کنند تا دمای خانه خود را از طریق تلفن هوشمند، تبلت یا هر دستگاه هوشمند دیگری حفظ کنید.

کولر گازی پرتابل(قابل حمل):

کولر گازی قابل حمل (PAC) یک سیستم قابل حمل مستقل است که برای خنک کردن اتاق های یک نفره ایده آل است. آنها معمولاً روی زمین استفاده میشوند و یک کیت نصب برای راه‌اندازی سریع دارند. بیشتر مدل‌ها دارای چرخ‌هایی هستند که می‌توانید آنها را به اتاق‌های مختلف منتقل کنید و جایگزین خوبی برای کولر گازی های پنجره‌ای هستند.

7 :بازدید روزانه456 :بازدید کل